• 2013-08-14 14:53:49

Podróżownie zimą

Zanim wyruszysz w drogę usuń lód, śnieg lub brud ze wszystkich okien, zewnętrznych lusterek i reflektorów. Ustawienie pokrętła ogrzewania/wentylacji w maksymalnej pozycji pozwoli na szybkie usunięcie pary z powierzchni szyby i zapewni widoczność wewnątrz samochodu. Opony zimowe, odpowiednia prędkość oraz czujność za kierownicą to kolejne elementy, o których nie można zapominać chcąc bezpiecznie podróżować zimą. A oto kilka wskazówek dotyczących hamowania w sytuacjach awaryjnych:

W przypadku pojazdów nie wyposażonych w system ABS należy łagodnie hamować zwalniając jednocześnie sprzęgło. Zablokowane koła uniemożliwiają kierowanie pojazdem. Nigdy nie należy jednocześnie hamować i kierować. W przypadku, gdy tył pojazdu wpada w poślizg, wówczas należy zwolnić sprzęgło i kierować samochodem w przeciwną stronę.

Pojazdy wyposażone w system ABS nie tracą sterowności podczas pełnego hamowania nawet wówczas gdy występuje miejscowe oblodzenie nawierzchni. Kiedy konieczne jest natychmiastowe hamowanie, wówczas należy natychmiast zwolnić sprzęgło i jednocześnie szybko i agresywnie nacisnąć na pedał hamulca. Wyczuwalne jest wtedy pulsowanie w pedale hamulca.

© Copyright 2023 Netcar SERWIS. Szablon: QuanticaLabs