• 2013-08-23 17:31:47

Łańcuchy na opony

Kierowcy planujący dłuższy pobyt w górach powinni przygotować się dobrze do zimy zaopatrując się w łańcuchy przeciwślizgowe. Stanowią one najlepsze zabezpieczenie przed ślizganiem się kół. Łańcuchy nigdy nie zastąpią opon zimowych, ponieważ zakłada się je na koła osi napędowej, co nie jest wystarczające do zapewnienia odpowiedniej przyczepności (np. na zakrętach lub zboczach). Kupując zestaw łańcuchów, ze względu na powyższe, otrzymasz ich 2 szt., nie 4. Posiadając samochód z napędem na 4 koła - powinno zaopatrzyć się w łańcuchy na obie osie.
Łańcuchy użytkuje się na ośnieżonych drogach i z określoną, mocno ograniczoną prędkością. Nie używa się ich zamiast opon zimowych, lecz oprócz nich.

Aby poprawnie dobrać łańcuchy śniegowe należy przede wszystkim kierować się zaleceniami producenta pojazdu. Można bowiem używać łańcuchy śniegowe na wskazanym rozmiarze ogumienia (nie każdy rozmiar opon umożliwia stosowanie łańcuchów). Ważne jest również określenie stopnia trudności warunków, w jakich będą używane, a także uwzględnienie indywidualnych oczekiwań użytkownika.

 

© Copyright 2023 Netcar SERWIS. Szablon: QuanticaLabs