• 2019-02-18
  • justyna

Bridgestone Blizzak LM005 – nowość w Polsce 2019

zapewnij sobie pewność na drodze

LM005_testy

W lutym 2019 r firma Bridgestone, największy producent opon i wyrobów gumowych na świecie, zaprezentowała zimową nowość na kolejny sezon - Bridgestone Blizzak LM005. Tym samym odświeżyła ofertę opon linii Blizzak. Dzięki wyjątkowej rzeźbie bieżnika i najnowocześniejszej mieszance Nano Pro-tech Bridgestone, mają zapewnić kierowcom wyjątkową kontrolę i bezpieczeństwo nawet w trudnych warunkach.

Gotowy na nieoczekiwane

bridgestone_LM005_netcar

Zimy w Europie stają się coraz bardziej nieprzewidywalne - po raz pierwszy od wielu lat pojawiają się w tym okresie opady deszczu, częste spadki temperatury poniżej zera i opady śniegu w niektórych regionach. W tych trudnych warunkach utrzymanie toru jazdy i kontrola drogi hamowania są bardzo ważne dla kierowców.

Na śniegu i lodzie rutynowe czynności, takie jak jazda pod górę i omijanie przeszkód, stają się trudniejsze i bardziej niebezpieczne. Dlatego wydajność opony, jedynej części pojazdu, która styka się z powierzchnią drogi - zyskuje na znaczeniu.

Firma Bridgestone opracowała opony Blizzak LM005, aby zapewnić swoim kierowcom spokój i wygodę. Opierając się na badaniach 20 000 kierowców w całej Europie, Bridgestone Blizzak LM005 został stworzony na bazie oczekiwań i rzeczywistych wyzwań wskazanych przez użytkowników aut.

Najwyżej oceniane działanie

Blizzak LM005 testowany był w różnych warunkach zimowych, aby zapewnić najlepszą ogólną wydajność. Oprócz najlepszej w swojej klasie przyczepności na mokrej nawierzchni i hamowania Bridgestone Blizzak LM005 zapewnia znakomite osiągi na śniegu i lodzie.

Możliwości opony sprawdzał TÜV SÜD - jeden z najbardziej szanowanych niezależnych europejskich instytutów testowych. Blizzak LM005 znalazł się w czołowej dwójce w zakresie hamowania na śniegu, trakcji na śniegu i hamowania na lodzie.

Testy przeprowadzone zostały w okresie od października do listopada 2018 r. W ATP Papenburg w Niemczech ( testy na suchej i mokrej nawierzchni) oraz w SPG w Szwecji (testy na śniegu i lodzie). Samochodem testowym był VW Golf 1.6 VII, rozmiar opon 195 / 65 R15.

Konkurentami były opony z tego samego segmentu tj: Continental WinterContact TS860, Michelin Alpin 6, Goodyear UltraGrip 9, Pirelli Cinturato Winter.

Bridgestone Blizzak LM005 uzyskał najlepszą w swojej klasie wydajność w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni i drogi hamowania. Dzięki temu jest to najwyżej oceniona opona zimowa do hamowania na mokrej nawierzchni i pokonywania zakrętów w testach TÜV SÜD oraz jako pierwsza opona zimowa uzyskała etykiety UE klasy „A” w przyczepności na mokrym w pełnym oferowanym asortymencie. Przy mokrej nawierzchni, która jest najczęstszą utrudnieniem na drodze w okresie zimowym, znakomita przyczepność opony Bridgestone Blizzak LM005 jest kluczową cechą.

Dynamiczny projekt. Znakomita kontrola.

Wydajność opony Bridgestone Blizzak LM005 jest wynikiem najnowszych osiągnięć inżynieryjnych w zakresie opon. Dzięki najnowocześniejszej synergii między złożonymi materiałami i bieżnikiem poprawiono przyczepność do nawierzchni drogi.

Opona wykonana jest z mieszanki Bridgestone Nano Pro-tech, która ma wysoką zawartość krzemionki. To ona sprawia, że ​​opona pozostaje miękka nawet w bardzo niskich temperaturach, co zapewnia maksymalną przyczepność.  Zastosowanie nowej nanoselektywnej technologii produkcji mieszanki ma na celu poprawę dyspersji krzemionki wraz z wytrzymałością , co przekłada się na jednolite osiągi w każdych warunkach zimowych.

Więcej rowków bocznych w strefie barkowej opony zwiększa ich zdolność do wgryzania się w śnieg i lód oraz optymalizuje rozkład nacisku klocków barkowych podczas hamowania. W centralnej części bieżnika natomiast poprawiono możliwości oczyszczania strefy kontaktu ze śniegu i wody.

Zastosowanie lamelli typu zig-zag zwiększa przyczepność między śniegiem znajdującym się w rowkach bieżnika a tym na nawierzchni drogi. Konstrukcja lameli 2D w centrum, 3D w strefie barkowej w połączeniu z bocznymi rowkami, zapewnia lepsze parametry jezdne na lodzie.W szerszych rozmiarach opon stosuje się dodatkowo rowki wzdłużne, aby zmaksymalizować odprowadzanie wody.

Asortyment

bridgestone_LM005_netcar_testy

Bridgestone Blizzak LM005 będzie produkowany na terenie Europy, dostępny w 2019 r. w 116 rozmiarach (średnice od 14 do 22 cali)

Kolejne 40 pojawi się w roku 2020.

Asortyment odpowiada na 92 procent popytu rynkowego, a w średnicach obręczy powyżej 17 cali ma 90 procent pokrycia, co pozwoli wyposażyć większość samochodów osobowych i SUV.

24 popularne rozmiary będą również oferowane z unikalną technologią DriveGuard Run-Flat (RFT) firmy Bridgestone. Dzięki DriveGuard RFT kierowcy mogą zachować kontrolę i kontynuować jazdę bezpiecznie na 80 km z prędkością do 80 km / h, nawet gdy opona ulegnie przebiciu.

Homologacje 3PMSF i M S sprawiają, że Bridgestone Blizzak LM005 jest zgodny z wszelkimi zimowymi przepisami w Europie.

Źródło: Tłumaczenie i opracowanie Netcar Serwis, na podstawie materiałów producenta. Kopiowanie zabronione. Zdjęcia dzięki uprzejmości firmy Bridgestone.

 

© Copyright 2023 Netcar SERWIS. Szablon: QuanticaLabs